Avrasya Tünelinde Son Durum

//Avrasya Tünelinde Son Durum

Avrasya Tünelinde Son Durum

Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Aralık tarihinde hizmete açılacağını açıkladığı ve boğazın altından iki kıtayı bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi’nin son durumunu helikopter ile görüntüledi.

avrasya tüneli

Anadolu ve Avrupa yakalarını denizin altından kara yolu trafiği ile ilk kez bağlayacak olan Avrasya Tüneli  Projesi’nin tamamlanmasına aylar kala çalışmalar drone ile havadan görüntülendi. Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Aralık’ta hizmete sunulacağını açıkladığı projedeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında Kazlıçeşme’yi Avrasya Tüneli’ne bağlayacak olan yolların büyük ölçüde tamamlandığı havadan çekilen görüntülerle net bir şekilde görüldü.

Çalışmalar son hızla devam ederken Sarayburnu-Kazlıçeşme ile Harem-Göztepe arasındaki bağlantı yollarına tünel istikametini gösteren tabelalar da yerleştirildi. Sahil boyunca Avrasya Tüneli’ni birleştirecek olan bağlantı yolları genişletilerek kavşak, araç alt geçitleri ve yaya üst geçitleri oluşturma çalışmalarının da devam ettiği görüntülendi.

avrasya tüneli

Kazlıçeşme-Göztepe hattını birleştirecek Avrasya Tüneli Projesi, yoğun trafiğin etkili olduğu şehir içinde yolculuk süresini önemli ölçüde azaltacak. Asya ve Avrupa yakaları arasında araç ile 100 dakikaya varan ulaşım süresi 15 dakikaya kadar inecek. Avrasya Tüneli Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlar araçları ile hızlı bir şekilde seyahat edebilecek.

By | 2016-09-06T13:19:05+00:00 Eylül 6th, 2016|Haberler|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment