Metrotile Yeni Nesil Çatı Sistemi

//Metrotile Yeni Nesil Çatı Sistemi

Metrotile Yeni Nesil Çatı Sistemi

Yeni nesil çatı kaplama sistemlerinden birisi olan “Metrotile” dünya çapında kullanımı yaygınlaşmış bir üründür. Metrotile Avrupa’nın geleneksel çatı stillerini yansıtmak amacıyla hazırlanmış bir ürün olmakla birlikte ; konut, otel, hastane, eğlence merkezleri, ofisler ve parakende mağaza sistemlerinin çatı çözümleri için en yeni ve çevreye duyarlı bir sistemdir.
Ülkemizde ise bu ürüne ulaşmak düşünüldüğünün aksine çok kolay. Tek yapmanız gereken Türkiye sorumlusu olan “Ayça İnşaat” ile iletişime geçmek ve şartları konuşmak.

Ürünün her ihtiyaca göre çeşitlilik sunuyor olması da gerçekten mimari anlamda büyük önem arz ediyor.
Peki neden “Metrotile” tercih etmeliyim sorusuna ise şu şekilde cevap vermek istiyorum;

  • Metrotile Metal Kiremit, geleneksel kiremitlere göre 7 Kat’a kadar daha hafiftir.
  • Metrotile Metal Kiremit Uygulanmış bir çatı, bina taşıyıcı sistemine ve temeline önemli ölçüde az yük getirmektedir.
  • Metrotile Metal Kiremit, bakım ve aktarma gerektirmez.
  • Metrotile Metal Kiremit uygulanmış bir çatı geleneksel kiremitlerden daha çok ses çıkarmaz.
  • Metrotile Metal Kiremit, en zorlu hava koşullarına dayanacak şekilde test edilmiştir.
  • Metrotile Metal Kiremit, 10 Derece gibi düşük bir eğime kadar kullanılabilir.
  • Tüm paneller benzersiz güç ve yüksek performans için en yüksek kalitede çelikten üretilmiştir.Çinko – Aluminyum – Magnezyum Metal Kullanılmaktadır.
  • Metrotile Europe NV. Belçika Firması Türkiye Standartları için 50 yıl garanti vermektedir.

Metrotile çeşitlilik olarak her ihtiyacı göz önünde bulundurmuş ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda müşteri memnuniyetini sağlamış bir üründür.
Bu ürünlerden bahsetmek gerekirse ;

Metrotile Bond

Bond Profil geniş renk seçeneğiyle en çok tercih edilen modellerden biridir. Bond Kiremitler evinize toprak kiremit esintisi kazandırmak için tasarlanmıştır.

metrotile bond

Bond profil, birbirlerine çok güçlü şekilde örtüşmesi dolayısı ile rüzgarda kaldırma ve diğer hava koşullarında oluşacak tüm etkenlere karsı mükemmel derecede dayanıklıdır.

 

Metrotile Roman

Roman Kiremitler evinize Akdeniz esintisi kazandırmak için doğal toprak kiremit görüntüsünde tasarlanmıştır.
Roman Kiremitler, keskin görüntüsü ve tasarımıyla diğer metal kiremit modelleri arasında benzersiz bir yapıdadır.

 

metrotile roman

Metrotile Classic

Classic model kiremit, profillerimiz arasında en çok tercih edilen modeldir.
Classic profil, keskin hatları, tasarımı ve birbirlerine çok güçlü şekilde örtüşmesi dolayısı ile rüzgarda kaldırma veya diğer hava koşullarında oluşacak tüm etkenlere karsı mükemmel derecede dayanıklıdır.

 

metrotile classic

Classic Profil, sağlamlık ve uzun ömürlü olması için en yüksek kaliteli metal ile üretilmiştir.

 

Metrotile Shake

Shake Modeli, çatılarınızda ahşap görünümünü elde etmek için tasarlanmıştır. Woodshake profil, birbirlerine çok güçlü şekilde örtüşmesi dolayısı ile rüzgarda kaldırma ve diğer hava koşullarında oluşacak tüm etkenlere karşı mükemmel derecede dayanıklıdır.

metrotile shake

Shake profil ile ahşap desenini bakım gerektirmeksizin çatılarınızda yosun veya mantar oluşmadan kullanabilirsiniz. Uzun ömürlü, yangına karsı dayanımlı ve ekonomik bir çatı için Woodshake modelini tercih edebilirsiniz.

Metrotile Woodshake

Woodshake Modeli, çatılarınızda ahşap görünümünü elde etmek için tasarlanmıştır. Woodshake profil, birbirlerine çok güçlü şekilde örtüşmesi dolayısı ile rüzgarda kaldırma ve diğer hava koşullarında oluşacak tüm etkenlere karsı mükemmel derecede dayanıklıdır.

metrotile woodshake

Woodshake profil ile ahşap desenini bakım gerektirmeksizin çatılarınızda yosun veya mantar oluşmadan kullanabilirsiniz. Uzun ömürlü, yangına karsı dayanımlı ve ekonomik bir çatı için Woodshake modelini tercih edebilirsiniz.

Metrotile Viksen

Viksen Kiremitler Antik Viking mimarisinden esinlenilerek tasarlanmıştır. Viksen profil, birbirlerine çok güçlü şekilde örtüşmesi dolayısı ile rüzgarda kaldırma ve diğer hava koşullarında oluşacak tüm etkenlere karsı mükemmel derecede dayanıklıdır.

metrotile viksen

 

Viksen Profil UV film kaplı yüksek sınıf metal ile üretilmiştir.

Metrotile Mistral

Mistral Kiremitler klasik bir Avrupa görünümü elde etmek için metal kiremit olarak tasarlanmıştır. Mistral profil, birbirlerine çok güçlü şekilde örtüşmesi dolayısı ile rüzgarda kaldırma ve diğer hava koşullarında oluşacak tüm etkenlere karsı mükemmel derecede dayanıklıdır.

metrotile mistral

Mistral Profil UV film kaplı yüksek sınıf metal ile üretilmiştir.

Metrotile Romana

Romana Kiremitler tarihi akdeniz mimarisinin görüntülerini metal kiremitlerde elde etmek için tasarlanmıştır. Romana profil, birbirlerine çok güçlü şekilde örtüşmesi dolayısı ile rüzgarda kaldırma ve diğer hava koşullarında oluşacak tüm etkenlere karsı mükemmel derecede dayanıklıdır.

metrotile romana

Metrotile Gallo

Gallo Kiremitler tarihi akdeniz mimarisinin görüntülerini metal kiremitlerde elde etmek için tasarlanmıştır. Gallo profil, birbirlerine çok güçlü şekilde örtüşmesi dolayısı ile rüzgarda kaldırma ve diğer hava koşullarında oluşacak tüm etkenlere karsı mükemmel derecede dayanıklıdır.

metrotile gallo

 

Metrotile Aquapan

Metrotile Aquapan, hızlı monte edilebilen, minimum fire oluşan modeldir. Aquapan; hızlı montajı, zaman kaybı olmaması ve fire oluşmaması sayesinde hem zamandan hem de ekonomik yönden tasarruf sağlamaktadır.

metrotile aquapan

1m²= 1 Panel olan Aqupan modeli, 35 kiremit görünümündedir. 5 Kiremit enine, 7 Kiremit boyuna. Panellerin birbiri üstüne örtüsmesi dolayısı ile fire yaratmamakta ve hızlı uygulama saglamaktadır.

Aquapan modeli; bir çatıyı kisinin kendisi yapması için tasarlanmış olup, DIY marketler ( Bauhaus, Koçtas Vs ) , Prefabrik Konutlar için uygundur.

 

Metrotile Lightpower

Metrotile Photovoltaic Güneş Paneli, güneşten elektrik üretmek için tasarlanmıştır.
Patentli ve özel tasarım olan bu model, güneşten elektrik üretmek isteyen her binaya uygundur.
Kiremit uygulaması yapıldığı esnada aynı formda olan PV paneller ek bir demir veya uygulamaya gerek kalmadan kiremit uygulaması ile aynı şekilde birbirlerine eklenerek inverter’a bağlanmaktadır.

metrotile lightpower

Bütün Metrotile modellerine uygulanabilen Photovoltaic paneller, güneşten gelen doğal elektrik ile birlikte binanızın elektriğini karşılamak için üretilmiştir.

By | 2016-11-02T16:15:31+00:00 Ocak 20th, 2016|Haberler|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment